‘Haydar Işık’ın mücadele ruhunu hiçbir zaman unutmayız’

İnanç Kurulu ve Mersin Cemevi Başkanı Pir Hasan Kılavuz, Haydar Işık’ın büyük bir mücadele insanı olduğunun altını çizerek, “Ömrünü Kürt diline ve halkına adamıştı. Işık’ın mücadele ruhunu hiçbir zaman unutmayız. Işık’ın mücadelesi tüm Kürt halkına ışık olacaktır” dedi.

Dersimli Araştırmacı-Yazar Haydar Işık dün sabah saatlerinde yaşadığı Almanya‘nın Münih kentinde Hakk’a yürüdü. Işık, bir süredir mide kanseri tedavisi görüyordu.

Işık’ın Hakk’a yürümesi büyük üzüntü yarattı. Işık’ın Hakk’a yürümesine ilişkin gazeteci, siyasetçi, yazar, kurum temsilcileri sosyal medya üzerinden paylaşımlarda bulunurken, Almanya’nın çeşitli kentlerinde de anma programları düzenlenecek.

Işık’ın Hakk’a yürümesine dair PİRHA’ya konuşan Alevi Bektaşi Federasyonu (ABF) İnanç Kurulu ve Mersin Cemevi Başkanı Pir Hasan Kılavuz, Işık’ın büyük bir mücadele insanı olduğunun altını çizerek, “Ömrünü Kürt diline ve halkına adamıştı. Işık’ın mücadele ruhunu hiçbir zaman unutmayız. Işık’ın mücadelesi tüm Kürt halkına ışık olacaktır” dedi.