Kasım 21 Yayını: Fotoğrafçılık Mesleği Konuşuldu

Gazeteciler Zeki Genç ve Adnan Tokuç’un Radio Lora bünyesinde hazırlayıp sunduğu “Konu(K)larımız” adlı canlı yayın programın bu seferki konuğu fotoğrafçı Cem Bazer Oldu. Cem Bazer Fotoğrafçılık mesleğinin ince yönlerini anlattı.

Münihli Gazeteciler Zeki Genç ve Adnan Tokuç’un Radio Lora’nın bünyesinde hazırlayıp sunduğu ‘Konu(K)larımız adlı Türkçe canlı yayın programın bu seferki konuğu fotoğrafçı Cem Bazer Oldu. Cem Bazer Fotoğrafçılık mesleğinin ince yönlerini anlattı.İlk on dakikasının Almanca konuşulduğu canlı yayının ikinci bölümüne Türkçe olarak devam edildi. Fotoğraf Stüdyosu sahibi olan Cem Bazer canlı yayın boyunca fotoğraf mesleği ile ilgili bir çok bilinmeyen yönleri Radio Lora dinleyicileri ile paylaştı.

Adnan Tokuç ve Cem Bazer

Babası merhum Erdoğan Bazer’in yaramazlık yapmasın diye aldığı fotoğraf makinasıyla 8 yaşındayken tanıştığını söyleyen Bazer, o gündür bu gündür makinayı elinden bırakmadığını ve fotoğrafçılığı bir meslek olarak benimsediğini ifade etti.

Kendisinin bu mesleği çok severek yaptığını söyleyen Bazer, ‘Fotoğraf makinasının önünda yazan marka değildir sanatı yapan. Sanatı yapan ve fotoğrafa can veren işte o makinanın arkasında duran adamdır’ şeklinde konuştu. Fotoğrafçılık mesleğinin çok zevkli ve heyecanlı olduğunu belirten Bazer, “Herkese bilhassa gençlere rahatlıkla bu mesleği yapmalarını ve öğrenmelerini tavsiye ediyorum” dedi.

Canlı yayın sonrası toplu resim. (Soldan) Adnan Tokuç, Zeki Genç, Nilgün Stauch, Cem Bazer